Twój koszyk

SkinHeaven.pl

SkinHeaven™ to profesjonalne centrum urządzeń kosmetycznych i medycznych cieszące się niezwykle dużym zaufaniem wśród klientów.

Efekty mezoterapii bezigłowej - co warto wiedzieć?

Efekty mezoterapii bezigłowej – co warto wiedzieć?

Wprowadzenie

Mezoterapia bezigłowa cieszy się coraz większą popularnością jako alternatywa dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy taki zabieg jest dla Ciebie, ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości. W dalszej części tekstu dowiesz się, czym jest mezoterapia bezigłowa, jakie są jej efekty oraz jakie są wskazania i przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu.

Czym jest mezoterapia bezigłowa i na czym polega?

To nieinwazyjny zabieg polegający na wprowadzeniu do skóry substancji odżywczych i aktywnych składników kosmetycznych bez użycia igieł.  Podstawą jej działania są zjawiska fizyczne, takie jak elektroporacja, fale elektromagnetyczne czy ultradźwięki. Dzięki nim, substancje odżywcze i aktywne składniki kosmetyczne są w stanie przenikać przez błony komórkowe i wnikać w głąb skóry. W ten sposób, dochodzi do odżywienia i regeneracji skóry, co przekłada się na widoczne efekty, takie jak wygładzenie zmarszczek, redukcja cellulitu czy poprawa jędrności.

Porównanie mezoterapii bezigłowej z klasyczną mezoterapią igłową

Mezoterapia bezigłowa jest mniej inwazyjna niż mezoterapia igłowa, co oznacza mniejsze ryzyko powikłań, bólu czy siniaków. Ponadto, mezoterapia bezigłowa jest mniej bolesna i nie wymaga okresu rekonwalescencji, dzięki czemu pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych obowiązków zaraz po zabiegu.

Zasada działania mezoterapii bezigłowej

Mezoterapia bezigłowa opiera się na wykorzystaniu zjawisk fizycznych, takich jak elektroporacja czy ultradźwięki, które umożliwiają wprowadzenie substancji odżywczych i aktywnych składników kosmetycznych przez błony komórkowe do głębszych warstw skóry, bez konieczności używania igieł. Dzięki temu, zabieg jest mniej inwazyjny i bardziej komfortowy dla pacjentów.

Elektroporacja

Elektroporacja to jedna z technik wykorzystywanych w mezoterapii bezigłowej. Polega ona na tym, że pod wpływem krótkotrwałych impulsów elektrycznych dochodzi do tymczasowego otwarcia błon komórkowych, co umożliwia przenikanie substancji odżywczych i aktywnych składników kosmetycznych do wnętrza komórek. Po zakończeniu zabiegu błony komórkowe wracają do swojego normalnego stanu, a substancje pozostają wewnątrz komórek, działając na skórę od wewnątrz.

Dlaczego warto wybrać mezoterapię bezigłową

Mezoterapia bezigłowa jest doskonałą alternatywą dla osób, które chcą poprawić wygląd swojej skóry bez konieczności inwazyjnych zabiegów. Jest to zabieg bezpieczny, praktycznie bezbolesny i nie wymagający okresu rekonwalescencji. Co więcej, efekty mezoterapii bezigłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu.

FreshSkin Pro™ – urządzenie do mezoterapii bezigłowej

FreshSkin Pro™ to innowacyjne urządzenie do mezoterapii bezigłowej, które umożliwia przeprowadzenie zabiegu w zaciszu własnego domu, bez konieczności wizyty w drogiej klinice. Dzięki temu, każdy może cieszyć się efektami mezoterapii bezigłowej, takimi jak poprawa kondycji skóry, redukcja cellulitu czy zmarszczek.

Urządzenie FreshSkin Pro™ wykorzystuje zaawansowaną technologię elektroporacji, dzięki której substancje aktywne zawarte w preparatach kosmetycznych przenikają przez błonę komórkową do wnętrza komórek skóry. Ten proces wprowadzania składników odżywczych i aktywnych kosmetyków jest nie tylko szybki, ale również skuteczny, co przekłada się na szybko widoczne rezultaty.

Urządzenie FreshSkin Pro™ posiada łatwy w obsłudze panel sterowania, na którym można wybrać odpowiedni program i intensywność działania, co pozwala na dostosowanie zabiegu do własnych preferencji. 

Korzystanie z urządzenia FreshSkin Pro™ pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż nie ma potrzeby regularnych wizyt w klinikach kosmetycznych. Jednocześnie, zabieg wykonany w domowych warunkach pozwala na większą kontrolę nad procesem i daje pewność, że preparaty używane są właściwie dopasowane do potrzeb skóry.

Mezoterapia bezigłowa FreshSkin PRO™

Mezoterapia bezigłowa FreshSkin Pro™

Rewolucyjne urządzenie do kompleksowej pielęgnacji skóry w zaciszu własnego domu.

Efekty mezoterapii bezigłowej

Efekty mezoterapii bezigłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu, choć pełne rezultaty uzyskuje się po zakończeniu całej serii. Do najważniejszych efektów należą:

Rewitalizacja skóry

Jednym z głównych efektów mezoterapii bezigłowej jest odmładzanie i rewitalizacja skóry. Substancje aktywne wprowadzane podczas zabiegu pobudzają procesy regeneracyjne, co przekłada się na lepszą jędrność, elastyczność i wygładzenie skóry.

Redukcja zmarszczek

Mezoterapia bezigłowa może być stosowana w celu redukcji zmarszczek oraz spowalniania procesów starzenia się skóry. Zabieg pomaga wypełnić bruzdy oraz stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra odzyskuje młodzieńczy wygląd.

Leczenie trądziku

Wprowadzenie substancji przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych podczas mezoterapii bezigłowej może przyczynić się do poprawy stanu skóry trądzikowej. Zabieg pomaga w redukcji zaskórników, zmniejsza stan zapalny oraz przyspiesza gojenie się zmian trądzikowych.

Redukcja cellulitu

Mezoterapia bezigłowa pozwala na skuteczną walkę z cellulitem. Preparaty stosowane podczas zabiegu pobudzają mikrokrążenie i przyspieszają procesy metaboliczne, co przyczynia się do redukcji tkanki tłuszczowej.

Nawilżenie skóry

Dzięki wprowadzeniu substancji nawilżających, mezoterapia bezigłowa pomaga skórze utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, co przekłada się na zdrowy i promienny wygląd.

Poprawa jędrności skóry

Mezoterapia bezigłowa stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna, napięta i sprężysta.

Przebieg zabiegu

Przygotowanie skóry

Przebieg zabiegu mezoterapii bezigłowej zaczyna się od przygotowania skóry. Należy zdjąć wszelkie metalowe przedmioty, oczyścić skórę i nałożyć na nią preparat / koktajl zawierający substancje aktywne dobrany do potrzeb skóry.

Aplikacja substancji aktywnych

Następnie, za pomocą urządzenia FreshSkin Pro™, impulsy elektryczne przenikają przez błonę komórkową do wnętrza komórek, powodując zjawisko elektroporacji. Dzięki temu w trakcie zabiegu substancje odżywcze zawarte w preparatach kosmetycznych wnikają w głębsze warstwy skóry, gdzie stają się bardziej przepuszczalne, pozwalając na lepsze przenikanie kosmetyków.

Czas trwania i częstotliwość zabiegów

Czas zabiegu mezoterapii bezigłowej zależy od wielkości obszaru, na którym ma być przeprowadzony, oraz od indywidualnych potrzeb pacjenta. Średnio, zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Aby osiągnąć optymalne efekty mezoterapii bezigłowej, zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów. Ich liczba oraz częstotliwość zależą od rodzaju problemu skórnego, wieku pacjenta, kondycji skóry oraz używanych preparatów. Zwykle, zaleca się wykonanie 4-6 zabiegów w odstępach 1-2 tygodniowych. Następnie warto wykonywać zabiegi przypominające co 1-3 miesiące, aby utrzymać efekty długoterminowo.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Wskazania do mezoterapii bezigłowej

Mezoterapia bezigłowa może być stosowana w celu poprawy wyglądu i kondycji skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz innych partii ciała. Wskazania do tego zabiegu obejmują m.in:

 • Zmarszczki i bruzdy
 • Utrata jędrności skóry
 • Cellulit
 • Przebarwienia
 • Trądzik
 • Opuchliznę pod oczami
 • Rozszerzone pory
 • Skóra odwodniona i szara

Przeciwwskazania do mezoterapii bezigłowej

Mimo że mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, istnieją pewne przeciwwskazania, które należy uwzględnić przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • Nowotwory
 • Stany zapalne skóry w miejscu zabiegu
 • Padaczka
 • Choroby serca
 • Metalowe implanty w miejscu zabiegu
 • Aktywna infekcja wirusowa

Podsumowanie

Mezoterapia bezigłowa to nowoczesny zabieg, który pozwala na poprawę wyglądu i kondycji skóry, bez konieczności przebijania jej igłami. Wykorzystuje ona zjawisko elektroporacji, fale elektromagnetyczne oraz ultradźwięki, które umożliwiają wprowadzenie substancji odżywczych i aktywnych składników kosmetycznych do głębszych warstw skóry. Dzięki urządzeniu do mezoterapii bezigłowej FreshSkin Pro™, zabieg ten można wykonać w komfortowych warunkach domowych. Efekty mezoterapii bezigłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu, choć pełne rezultaty uzyskuje się po zakończeniu całej serii.

FAQ

Czy mezoterapia bezigłowa jest bolesna?

Nie, mezoterapia bezigłowa to zabieg praktycznie bezbolesny, który nie powoduje mikronakłuć ani krwiaków.

Ile trwa zabieg mezoterapii bezigłowej?

Zabieg mezoterapii bezigłowej trwa od kilku do kilkunastu minut.

Czy efekty mezoterapii bezigłowej są trwałe?

Efekty mezoterapii bezigłowej są trwałe, jednak zaleca się wykonywanie zabiegów przypominających co 1-3 miesiące, aby utrzymać efekty długoterminowo.

Czy mogę wykonać mezoterapię bezigłową w domu?

Tak, dzięki urządzeniu FreshSkin Pro™ możesz wykonać mezoterapię bezigłową w domu, osiągając profesjonalne efekty.

Czy mezoterapia bezigłowa jest bezpieczna?

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem bezpiecznym, jednak istnieją pewne przeciwwskazania, które należy uwzględnić przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu.

Czy mezoterapia bezigłowa jest bezpieczna?

Tak, mezoterapia bezigłowa jest uważana za bezpieczny zabieg, który nie powoduje poważnych powikłań ani uszkodzeń skóry. Warto jednak pamiętać, że jak każdy zabieg kosmetyczny, również mezoterapia bezigłowa może być przeciwwskazana w niektórych przypadkach.

Czy mezoterapia bezigłowa może zastąpić botox?

Mezoterapia bezigłowa może być alternatywą dla botoxu, szczególnie w przypadku osób, które chcą uniknąć inwazyjnych zabiegów. Choć efekty mezoterapii bezigłowej nie są identyczne z efektami botoxu, zabieg ten może przynieść poprawę wyglądu zmarszczek i bruzd, poprawę jędrności skóry oraz ogólną poprawę kondycji skóry.

Czy mezoterapia bezigłowa może być stosowana u mężczyzn?

Tak, mezoterapia bezigłowa może być stosowana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W przypadku mężczyzn, zabieg ten może przynieść poprawę wyglądu zmarszczek, redukcję cellulitu oraz poprawę nawilżenia skóry.

Czy mezoterapia bezigłowa jest odpowiednia dla osób z trądzikiem?

Mezoterapia bezigłowa może być stosowana u osób z trądzikiem, jednak przed podjęciem decyzji o wykonaniu zabiegu warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, który oceni stan skóry oraz dobierze odpowiednie preparaty. W przypadku trądziku, zabieg ten może przynieść poprawę nawilżenia skóry, zmniejszenie stanów zapalnych oraz poprawę ogólnej kondycji skóry.

Jak długo utrzymują się efekty mezoterapii bezigłowej?

Efekty mezoterapii bezigłowej utrzymują się różnie w zależności od indywidualnych cech pacjenta, rodzaju problemu skórnego oraz używanych preparatów. Po zakończeniu serii zabiegów, można wykonać zabiegi utrzymujące efekty, co 1-3 miesiące. 

Czy mezoterapia bezigłowa może być stosowana równocześnie z innymi zabiegami kosmetycznymi?

Tak, może być stosowana równocześnie z innymi zabiegami kosmetycznymi, jednak warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą, który oceni indywidualne potrzeby skóry i dobierze optymalne połączenie zabiegów. W niektórych przypadkach, mezoterapia bezigłowa może zwiększyć efektywność innych zabiegów, takich jak mikrodermabrazja czy peelingi chemiczne.

Polecane produkty

Oto wybrane propozycje spełniające kryteria przedstawione w niniejszym artykule:

Niniejszy artykuł ma charakter informacyjny i nie zawiera porad medycznych. Jego celem jest przedstawienie ogólnych informacji na temat mezoterapii bezigłowej oraz urządzenia FreshSkin Pro™. Nie należy traktować zawartych tu treści jako zastępczych dla konsultacji z lekarzem lub profesjonalistą w dziedzinie medycyny estetycznej.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania mezoterapii bezigłowej czy korzystania z urządzenia FreshSkin Pro™, zaleca się skonsultowanie się z wykwalifikowanym specjalistą. Konsultacja z lekarzem pozwoli na uzyskanie indywidualnych zaleceń oraz ewentualne wykrycie przeciwwskazań do zabiegu.
Pamiętaj, że samodzielne podejmowanie decyzji dotyczących własnego zdrowia może nieść za sobą ryzyko nieprawidłowego działania lub nieoczekiwanych skutków ubocznych. Dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu nowych metod pielęgnacji czy leczenia.
UDOSTĘPNIJ
0