Twój koszyk

SkinHeaven.pl

SkinHeaven™ to profesjonalne centrum urządzeń kosmetycznych i medycznych cieszące się niezwykle dużym zaufaniem wśród klientów.

Jak wykonać mezoterapię bezigłową w domu? - Oto Twój przewodnik krok po kroku!

Jak wykonać mezoterapię bezigłową w domu? – Oto Twój przewodnik krok po kroku!

Poznaj mezoterapię bezigłową – alternatywę dla salonów kosmetycznych

Mezoterapia bezigłowa to innowacyjny sposób na poprawę wyglądu i kondycji skóry, który zdobywa coraz większą popularność. Jest bezbolesna i bezinwazyjna, a dzięki nowoczesnym urządzeniom można ją wykonać samodzielnie w zaciszu własnego domu. Jak więc wykonać mezoterapię bezigłową w domu? W tym artykule dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tym zabiegu kosmetycznym, w tym jak go zastosować, jakie efekty daje i jakie urządzenia warto wybrać.

Jak działa mezoterapia bezigłowa – sekret młodości w zasięgu ręki

Mezoterapia bezigłowa polega na wprowadzaniu substancji aktywnych w głęboką warstwę skóry przy użyciu impulsów elektrycznych, fal radiowych lub elektroporacji. Zabieg ten nie tylko wygładza zmarszczki i poprawia koloryt skóry, ale także ujędrnia, regeneruje i odmładza. Mezoterapia bezigłowa jest całkowicie bezbolesna i bezpieczna, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Mezoterapia bezigłowa w domu – jakie są korzyści?

Wykonywanie mezoterapii bezigłowej w domu ma wiele zalet. Oto kilka z nich:

 • Oszczędność czasu i pieniędzy w porównaniu z zabiegami w salonie kosmetycznym
 • Możliwość dostosowania zabiegu do indywidualnych potrzeb skóry
 • Wygodne i regularne wykonywanie zabiegów w domowym zaciszu
 • Brak ryzyka związanych z inwazyjnymi metodami wprowadzania substancji aktywnych

Wybór odpowiedniego urządzenia do mezoterapii bezigłowej

Aby wykonać mezoterapię bezigłową w domu, potrzebujesz odpowiedniego urządzenia. Na rynku dostępne jest wiele urządzeń do mezoterapii bezigłowej, więc warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych cech, takich jak:

 • Moc i częstotliwość impulsów elektromagnetycznych
 • Bezpieczeństwo i jakość wykonania urządzenia
 • Łatwość obsługi
 • Dodatkowe funkcje, takie jak masaż wibroakustyczny czy światło fotonowe
 • Opinie innych użytkowników

Polecamy urządzenie do mezoterapii bezigłowej FreshSkin Pro™, które oferuje szereg dodatkowych funkcji, takich jak:

 • Czerwone/niebieskie światło fotonowe: Symuluje produkcję kolagenu, poprawia koloryt skóry i redukuje przebarwienia.
 • Jonoforeza dodatnia i ujemna: Pomaga składnikom aktywnym wnikać w głąb skóry oraz usuwa zanieczyszczenia.
 • Masaż wibroakustyczny: Zwiększa przepuszczalność błon komórkowych, pobudza krążenie krwi i relaksuje mięśnie.
 • Ciepły/zimny kompres (krioterapia): Ciepło otwiera pory, zwiększa wchłanianie składników aktywnych, a zimno je zamyka, wzmacniając efekty zabiegu.
Mezoterapia bezigłowa FreshSkin PRO™

Mezoterapia bezigłowa FreshSkin Pro™

Rewolucyjne urządzenie do kompleksowej pielęgnacji skóry w zaciszu własnego domu.

Preparaty do Mezoterapii Bezigłowej: Wybór i Zastosowanie

Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który może przynieść znakomite efekty w pielęgnacji skóry, ale kluczowe jest dobranie odpowiednich preparatów. Oto kilka wskazówek, jak dobrać preparaty dedykowane mezoterapii bezigłowej (serum lub ampułki) w celu maksymalizacji efektów:

 • Nawilżanie Skóry: Jeśli skóra wymaga nawilżania, stosuje się kosmetyki zawierające kwas hialuronowy czy kolagen. Oba składniki działają także bardzo dobrze w kierunku redukcji zmarszczek.
 • Efekt Liftingujący: Dla osiągnięcia efektu liftingującego, warto wybrać kosmetyk zawierający argirelinę, która jest nietoksyczną i łagodniejszą alternatywą dla botoksu.
 • Odżywienie Skóry: Dla dobrego odżywienia skóry stosuje się preparaty zawierające placentę, która ma właściwości regenerujące i odżywcze.
 • Cera Naczynkowa: Osoby z cerą naczynkową powinny wybierać serum z witaminą C, która działa wzmacniająco na naczynka krwionośne.
 • Rozjaśnienie Skóry i Usunięcie Przebarwień: Jeśli celem jest rozjaśnienie skóry lub usunięcie miejscowych przebarwień, warto poszukać kosmetyków zawierających arbutynę.
 • Żele Przewodzące: W celu poprawy poślizgu głowicy urządzenia, można skorzystać z żelów przewodzących, które ułatwiają prowadzenie zabiegu i zwiększają komfort.
 • Indywidualne Potrzeby: Producenci preparatów kosmetycznych proponują znacznie więcej rozwiązań, dlatego warto poszukać takiego kosmetyku, który będzie najbardziej odpowiedni dla danego typu cery.
 • Dobór Konsystencji: Idealnym wyborem będą produkty o żelowej konsystencji, takie jak serum, esencja, ampułka czy maska w płachcie. Dzięki tej formie, substancje te doskonale przewodzą prąd, co jest kluczowe dla efektywności zabiegu. Należy unikać preparatów o konsystencji wodnistej lub oleistej, ponieważ mogą one utrudniać przewodzenie prądu i nie będą odpowiednie w tym przypadku.

Pamiętaj, że wybór odpowiednich preparatów jest kluczowy dla osiągnięcia oczekiwanych efektów mezoterapii bezigłowej. Dlatego warto skonsultować się z kosmetologiem lub innym specjalistą w dziedzinie pielęgnacji skóry, aby dobrać najbardziej odpowiednie produkty dla swojego typu skóry. Dobrze dobrany preparat nie tylko zwiększy efektywność zabiegu, ale także zadba o skórę, dostarczając jej niezbędnych składników odżywczych i aktywnych substancji.

Jak zastosować mezoterapię bezigłową w domu – krok po kroku

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem, który można wykonać samodzielnie w domu, stosując urządzenie do mezoterapii bezigłowej, takie jak FreshSkin Pro. Oto, jak krok po kroku przeprowadzić zabieg:

 • Przygotuj skórę: Oczyść twarz, wykonaj demakijaż i nałóż na nią kosmetyk o odpowiedniej konsystencji, np. serum lub ampułkę z aktywnymi składnikami. Usuń biżuterię oraz soczewki kontaktowe.
 • Uruchom urządzenie: Włącz urządzenie, naciskając i przytrzymując przez około 3 sekundy przycisk zasilania – usłyszysz sygnał dźwiękowy. Urządzenie automatycznie uruchamia się w trybie oczyszczania (Clean). Ustaw wybrany tryb pracy i reguluj intensywność impulsów, zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia.
 • Przeprowadź zabieg: Trzymając urządzenie tak, aby dłoń dotykała obszaru detekcji metalu, przesuwaj je po skórze twarzy, szyi i dekoltu, nie zatrzymując się zbyt długo w jednym miejscu. Wykonuj ruchy koliste i posuwiste, omijając okolice tarczycy. W trybie COOL dozwolony jest zabieg w okolicach oczu (z zamkniętymi powiekami).
 • Regulacja mocy i światła fotonowego: Możesz zwiększyć/zmniejszyć moc urządzenia, naciskając przycisk LEVEL. Aby aktywować światło fotonowe, naciśnij przycisk LED i wybierz kolor światła fotonowego w zależności od potrzeb skóry.
 • Skończ zabieg: Po zakończonym zabiegu, wyłącz urządzenie, naciskając i przytrzymując przycisk zasilania przez około 3 sekundy. Wentylator będzie jeszcze pracował przez około 2 minuty w celu schłodzenia urządzenia. Następnie nałóż na skórę krem nawilżający lub regenerujący.
 • Częstotliwość zabiegów: Wykonuj mezoterapię bezigłową regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta urządzenia lub kosmetologa.
 • Czyszczenie urządzenia: Po zakończonym zabiegu oczyść głowicę urządzenia ręcznikiem/wacikiem kosmetycznym nasączonym np. płynem do demakijażu.

Pamiętaj, że przed każdym użyciem urządzenia należy dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi i postępować zgodnie z zaleceniami producenta, aby uniknąć nieprawidłowego działania lub nieoczekiwanych skutków ubocznych. Mezoterapia bezigłowa może przynieść znakomite efekty, ale wymaga odpowiedniego stosowania i regularności zabiegów.

Częstotliwość Stosowania Mezoterapii Bezigłowej

Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem, który można dostosować do indywidualnych potrzeb i celów pielęgnacyjnych. Wykorzystując urządzenie FreshSkin Pro, można skorzystać z różnych programów, które mają swoje zalecenia odnośnie częstotliwości stosowania:

 • Program Oczyszczania (Clean): Jest to opcja, którą można zastosować codziennie, ale wystarczające może być również stosowanie co drugi dzień. Idealnie nadaje się do regularnej pielęgnacji, pomagając zachować skórę w świetnej formie.
 • Program Krioterapii/Ochładzania (Cool): Zalecane jest korzystanie z niego 1-2 razy w tygodniu, aby uspokoić i odświeżyć skórę.
 • Program Elektrostymulacji EMS (EMS Lifting): Ten program, stosowany raz na 2 tygodnie, skupia się na działaniu liftingującym i ujędrniającym, co może być atrakcyjne dla osób pragnących poprawić te aspekty skóry.
 • Program Nawilżania (Moisturizing): Aby zapewnić skórze odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia, warto korzystać z tego programu 1-2 razy w tygodniu.
 • Program Syntezy Kolagenu (ColSynthesis): Stosowanie go raz na 1,5 tygodnia może być kluczowe dla procesu regeneracji i odmłodzenia skóry, ponieważ wspomaga produkcję kolagenu.

Warto zaznaczyć, że częstotliwość stosowania poszczególnych programów można z czasem zwiększać w zależności od reakcji skóry. Każda skóra jest inna, dlatego warto obserwować jej reakcje i dostosowywać zabiegi do indywidualnych potrzeb.

Pamiętaj, że regularność i odpowiednie dostosowanie programów do typu i potrzeb skóry są kluczowe dla osiągnięcia optymalnych efektów. Dlatego zawsze warto skonsultować się z kosmetologiem lub innym specjalistą w dziedzinie pielęgnacji skóry, aby dobrać najbardziej odpowiedni plan zabiegów dla swojego typu cery.

Efekty mezoterapii bezigłowej – co można osiągnąć?

Oto niektóre z efektów, jakie można osiągnąć dzięki domowej mezoterapii bezigłowej:

 • Wygładzenie zmarszczek i poprawa kolorytu skóry: Skóra staje się bardziej wygładzona i ujędrniona, co wpływa na poprawę owalu twarzy.
 • Redukcja cellulitu i ujędrnienie skóry: Dzięki stymulacji metabolizmu komórek, łatwiej jest się pozbyć komórek tłuszczowych czy cellulitu.
 • Poprawa owalu twarzy i lifting: Ujędrnienie skóry prowadzi do wyraźnej poprawy owalu twarzy.
 • Regeneracja i odmłodzenie skóry: Nowy kolagen sprawia, że struktura skóry staje się znacznie grubsza i jędrniejsza.
 • Zmniejszenie rozszerzonych porów: Mezoterapia skutecznie zwęża ujścia gruczołów łojowych, poprawiając wygląd i elastyczność skóry.
 • Redukcja i rozjaśnianie przebarwień: Jonizacja dodatnia głęboko oczyszcza pory, usuwa zanieczyszczenia i stopniowo rozjaśnia przebarwienia.
 • Niwelacja oznak starzenia skóry: Skóra staje się bardziej napięta, a oznaki starzenia są mniej widoczne.
 • Oczyszczenie i wygładzenie skóry: Urządzenie wygładza, rozświetla i oczyszcza skórę, poprawia jej koloryt i ma działanie przeciwstarzeniowe.
 • Poprawa wchłaniania substancji aktywnych: Impulsy elektryczne ułatwiają wnikanie aktywnych składników zawartych w kosmetykach.
 • Hamowanie stanów zapalnych skóry: Niebieskie światło fotonowe zmniejsza stany zapalne i daje ogólny efekt oczyszczania skóry.

Dzięki różnorodności kierunków działania, mezoterapia bezigłowa może być skutecznym rozwiązaniem dla różnych problemów skórnych i potrzeb klientów. Jest to doskonała propozycja dla osób, które pragną poprawić wygląd i kondycję swojej skóry bez konieczności inwazyjnych zabiegów.

Podsumowanie

Mezoterapia bezigłowa w domu to doskonały sposób na poprawę kondycji i wyglądu skóry bez konieczności wizyt w salonach kosmetycznych. Wybierając odpowiednie urządzenie, takie jak FreshSkin Pro™, i stosując się do zaleceń dotyczących wykonywania zabiegu, możemy osiągnąć zadowalające efekty, które będą widoczne już po kilku zabiegach. Pamiętajmy, że regularność i dostosowanie zabiegu do indywidualnych potrzeb skóry są kluczem do sukcesu.

Często zadawane pytania

Czy mezoterapia bezigłowa jest bezpieczna?

Tak, mezoterapia bezigłowa jest całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna.

Jak często powinienem wykonywać zabiegi mezoterapii bezigłowej w domu?

Zabiegi można zacząć od 2-3 razy w tygodniu, a następnie stopniowo zwiększać częstotliwość stosowania, obserwując reakcję skóry na zabiegi.

Czy mezoterapia bezigłowa może zastąpić zabiegi wykonywane w salonie kosmetycznym?

Mezoterapia bezigłowa wykonana w domu może przynieść podobne efekty jak zabiegi w salonie. Oczywiście, efektywność takiego zabiegu zależy od jakości używanego urządzenia oraz regularności przeprowadzania zabiegów.

Czy mezoterapia bezigłowa jest odpowiednia dla każdego rodzaju skóry?

Mezoterapia bezigłowa jest odpowiednia dla większości rodzajów skóry, ale zawsze warto skonsultować się z kosmetologiem przed rozpoczęciem zabiegów, aby uniknąć ewentualnych przeciwwskazań.

Jakie substancje aktywne mogę wprowadzać w skórę podczas mezoterapii bezigłowej?

Podczas mezoterapii bezigłowej można stosować różne substancje aktywne , takie jak witaminy, minerały, peptydy, kwas hialuronowy czy kolagen. Ważne jest, aby dobierać je indywidualnie do potrzeb własnej skóry.

Polecane produkty

Oto wybrane propozycje spełniające kryteria przedstawione w niniejszym artykule:

Niniejszy artykuł ma charakter informacyjny i nie zawiera porad medycznych. Jego celem jest przedstawienie ogólnych informacji na temat różnych zabiegów i urządzeń stosowanych w medycynie estetycznej. Nie należy traktować zawartych tu treści jako zastępczych dla konsultacji z lekarzem lub profesjonalistą w dziedzinie medycyny estetycznej.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących stosowania różnych zabiegów czy korzystania z urządzeń medycznych, zaleca się skonsultowanie się z wykwalifikowanym specjalistą. Konsultacja z lekarzem pozwoli na uzyskanie indywidualnych zaleceń oraz ewentualne wykrycie przeciwwskazań do zabiegu.
Pamiętaj, że samodzielne podejmowanie decyzji dotyczących własnego zdrowia może nieść za sobą ryzyko nieprawidłowego działania lub nieoczekiwanych skutków ubocznych. Dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą przed podjęciem decyzji o wprowadzeniu nowych metod pielęgnacji czy leczenia.
UDOSTĘPNIJ
0